2 علامت اصلی ابتلا به اومیکرون ! ، حتما بخوانید

به گزارش مجله فوتبال دوستان، به گزارش زی نیوز، طبق گزارش محققان دانشگاه کالج لندن، دو علامت اصلی سویه اومیکرون، آبریزش بینی و سردرد است.

2 علامت اصلی ابتلا به اومیکرون ! ، حتما بخوانید

سویه امیکرون یکی از نوترین سویه های کرونا در دنیا است. حدود چهار هفته است که سویه امیکرون وارد ایران شده است. در روزهای اخیر شاهد آن بوده ایم که رفته رفته آمار مبتلایان به سویه امیکرون در کشورمان افزایش یافته است. سویه امیکرون در ایران با تهدید های بسیاری همراه است. در ادامه دو دلیل اصلی ابتلا به سویه امیکرون را می خوانید.

سویه اومیکرون به سرعت در حال توسعه در سراسر دنیا است. در حالی که این سویه لزوماً باعث از دست دادن حس بویایی یا چشایی نمی گردد، تشخیص علائم آن برای افراد سخت است.

طبق گزارش محققان دانشگاه کالج لندن، دو علامت اصلی سویه اومیکرون، آبریزش بینی و سردرد است.

ایرن پترسون، استاد اپیدمیولوژی در دانشگاه کالج لندن، می گوید: آبریزش بینی و سردرد علائم بسیاری از عفونت ها هستند، اما می توانند علائم کرونا یا اومیکرون نیز باشند. اگر آن ها را دارید، باید آزمایش کووید بدهید.

پروفسور پترسون در ادامه می افزاید: حدود 20 علامت اومیکرون تا به امروز گزارش شده است. مهمترین آن ها دو مورد فوق الذکر است. اگر این علائم را احساس نمی کنید به این معنی نیست که از اومیکرون در امان هستید.

مطالعه ای که تا به امروز بر روی این سویه نو اجرا شده نشان داده است که پنج علامت برجسته آن شامل آبریزش بینی، سردرد، ضعف بدن، عطسه و گلودرد است.

به غیر از این موارد، سایر علائم در 20 مورد اصلی شامل صدای خشن، لرز، عرق کردن، سرگیجه، حذف وعده های غذایی و احساس خستگی است.

منبع: رکنا
انتشار: 22 اسفند 1400 بروزرسانی: 22 اسفند 1400 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1927

به "2 علامت اصلی ابتلا به اومیکرون ! ، حتما بخوانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "2 علامت اصلی ابتلا به اومیکرون ! ، حتما بخوانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید