تور آلمان ارزان: آلمان: پیش نویس متن نهایی مذاکرات وین، تکمیل شده است

به گزارش مجله فوتبال دوستان، سخنگوی وزارت خارجه آلمان گفت که کار بر روی پیش نویس متن نهایی در وین تکمیل شده و ابراز امیدواری کرد مذاکرات هر چه سر یع تر به نتیجه بینجامد.

تور آلمان ارزان: آلمان: پیش نویس متن نهایی مذاکرات وین، تکمیل شده است

با تور آلمان ارزان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ آلمان دیدن کنید.

به گزارش سرویس بین الملل خبرنگاران، کریستوفر برگر سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان گفت که کار بر روی پیش نویس متن نهایی درمذاکرات وین کامل شده و اکنون باید تصمیمات سیاسی لازم در مرکز ها اتخاذ گردد.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتد پرس وی روز چهارشنبه در اظهاراتی اضافه نمود: امیدواریم که این مذاکرات هر چه سریع تر به نتیجه بینجامد.

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران اخیراً گفت که پیش نویسی از توافق آماده شده واضافه نمود: متاسفانه در سه یا چند موضوع اصلی همچنان طرف های غربی و آمریکا تصمیم سیاسی خودشان را نگرفتند. در تمامی تماس ها کوشش کردیم خطوط قرمز جمهوری اسلامی ایران و منطق و دلیلش و چگونگی مرتفع کردن این موضوعات کاملا هم برای طرف غربی روشن گردد و هم این که مواضع ایران تبیین گردد.

وی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر این که موضوعات مخالف نظر ایران در این پیش نویس چه بوده و اگر غرب و آمریکا در مورد بعضی موضوعات از جمله تحریم ها با ایران همکاری نکند چه اتفاقی رخ خواهد داد و راه حل چیست؟ گفت: پیش نویس به صورت مشترک آماده شده و پیش نویسی است که بالای 97 و 98 درصد آن به صورت مشترک نگاشته شده و آنچه به جامانده است مواردی است که باید مرتفع گردد.

حسین امیرعبداللهیان وزیر خارجه کشورمان دیروز (چهارشنبه) درجمع خبرنگاران درباره این که آیا به توافق نهایی نزدیک تر شده ایم؟ گفت: ما چهار موضوع را به عنوان خط قرمز درمذاکرات نزدیک به نهایی خودمان پیش رو داشتیم. از این چهار موضوع در سه هفته گذشته، دو موضوع تقریبا حل شده و به نقطه توافق رسیدیم، ولی دو موضوع همچنان به جای مانده از جمله موضوع تضمین مالی. امروز با همکارم آقای دکتر باقری و با انریکه مورا به وسیله Non-Paper تبادل نظر داشتم.ما به تبادل پیغام ها با طرف آمریکایی ادامه می دهیم و هر زمان به نقطه توافق در این دو موضوع و خط قرمز به جامانده نزدیک شویم، تیم ما و دکتر باقری در وین حضور خواهند یافت.

وزیر خارجه توضیح داد: اگر طرف آمریکایی اراده لازم را برای حل و فصل دو موضوع به جامانده داشته باشد. آماده هستیم در اولین فرصت با حضور وزرا در وین، روز جمع بندی و تصمیم نهایی را داشته باشیم و به نقطه پایانی توافق برسیم. اما اکنون این موضوع در دست طرف آمریکایی است و اینکه آیا ابراز وجود حسن نیت در طرف آمریکایی و نزد آقای جو بایدن موضوعی واقعی وحقیقی است؟ و محقق خواهد شد یا نه؟ بستگی به این دارد که در رفت و برگشت پیغام های ما، چه اتفاقی در روزهای آینده رخ خواهد داد. اگر امروز طرف آمریکایی دو مطالبه به جامانده ما را محقق کند، فردا آماده حضور در وین خواهیم بود.

ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا هم شامگاه چهارشنبه، درخصوص مذاکرات برطرف تحریم ها در وین گفت که طرف ها به توافق نزدیک هستند، اما بعضی موضوعات کلیدی به جای مانده که باید حل و فصل شوند.

167

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 16 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 16 اردیبهشت 1401 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1973

به "تور آلمان ارزان: آلمان: پیش نویس متن نهایی مذاکرات وین، تکمیل شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور آلمان ارزان: آلمان: پیش نویس متن نهایی مذاکرات وین، تکمیل شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید