تست حدت بینایی چیست؟

به گزارش مجله فوتبال دوستان، دقت بینایی به توانایی شما در تشخیص اشکال و جزئیات چیز هایی که می بینید اشاره دارد. این فقط یک عامل در دید کلی شماست. سایر موارد شامل دید رنگی، دید محیطی و درک عمق است.

تست حدت بینایی چیست؟

انواع مختلفی از تست های بینایی وجود دارد که بیشتر آن ها بسیار ساده هستند.

بسته به نوع آزمون و محل انجام آن، آزمون می تواند از طریق اشخاص زیر انجام بشود:

یک اپتومتریست

یک چشم پزشک

یک بینایی شناس

یک تکنسین

یک پرستار

هیچ خطری با تست های بینایی مرتبط نیست و نیازی به آمادگی خاصی ندارید.

هدف از تست حدت بینایی چیست؟

اگر احساس می کنید مشکل بینایی دارید یا بینایی شما تغییر کرده است، ممکن است نیاز به معاینه چشم داشته باشید. تست حدت بینایی بخشی از یک معاینه جامع چشم است.

بچه ها اغلب تست های بینایی را انجام می دهند. آزمایش زودهنگام و تشخیص مسائل بینایی می تواند از بدتر شدن مسائل جلوگیری کند.

اپتومتریست ها، دفاتر گواهینامه رانندگی و بسکمک از سازمان های دیگر از این تست برای بررسی توانایی دید شما استفاده می کنند.

نحوه انجام تست بینایی

دو تست متداول اسنلن و E تصادفی هستند:

اسنلن

آزمون اسنلن از نموداری از حروف یا نماد ها استفاده می کند. احتمالاً نمودار را در مطب پرستار مدرسه یا مطب چشم پزشک دیده اید. حروف در میزان های مختلف و در ردیف و ستون مرتب شده اند. این نمودار که از فاصله 14 تا 20 فوتی مشاهده می شود، به معین اینکه چقدر می توانید حروف و اشکال را ببینید کمک می کند.

در طول آزمایش، در فاصله معینی از نمودار می نشینید یا می ایستید و یک چشم را می پوشانید. حروفی را که با چشمان خود می بینید با صدای بلند خواهید خواند. این فرآیند را با چشم دیگر خود تکرار خواهید کرد. به طور معمول، پزشک از شما می خواهد که حروف کوچکتر و کوچکتر را بخوانید تا زمانی که دیگر نتوانید حروف را به دقت تشخیص دهید.

E تصادفی

در تست E تصادفی، جهتی را که حرف E است، معین می کنید. با نگاه کردن به حرف روی نمودار یا طرح، به سمتی که حرف رو به رو است اشاره می کنید: بالا، پایین، چپ یا راست.

این آزمایش ها زمانی که در کلینیک چشم انجام می شوند پیچیده تر از مطب پرستار هستند. در مطب چشم پزشک، نمودار ممکن است به عنوان یک انعکاس آینه نمایش داده شود. شما به نمودار از طریق انواع لنز های مختلف نگاه خواهید کرد. پزشک شما لنز ها را تا زمانی که بتوانید نمودار را به وضوح ببینید، تغییر می دهد. این به معین نسخه ایده آل عینک یا لنز تماسی شما کمک می کند، اگر به اصلاح بینایی نیاز دارید.

درک نتایج تست حدت بینایی

حدت بینایی به صورت کسری مانند 20/20 بیان می شود. داشتن دید 20/20 به این معنی است که حدت بینایی شما در فاصله 20 فوتی از یک جسم طبیعی است. برای مثال، اگر دید 20/40 دارید، به این معنی است که باید 20 فوت دورتر باشید تا جسمی را ببینید که مردم به طور معمول از فاصله 40 فوتی آن را ببینند.

اگر حدت بینایی شما 20/20 نیست، ممکن است به عینک اصلاحی، لنز تماسی یا جراحی نیاز داشته باشید. همچنین ممکن است یک بیماری چشمی مانند عفونت یا آسیب چشمی داشته باشید که نیاز به درمان دارد. شما و پزشکتان در مورد نتایج آزمایش و همچنین هر گونه درمان یا اصلاحی که ممکن است لازم باشد بحث خواهید کرد.

منبع: سلامت نیوز

منبع: فرارو
انتشار: 23 بهمن 1401 بروزرسانی: 23 بهمن 1401 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 2148

به "تست حدت بینایی چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تست حدت بینایی چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید