تعاریف و اصطلاحات

دعوت رسمی عراق از ایران برای نجات طاق کسری

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، دعوت رسمی عراق از ایران برای نجات طاق کسری صورت گرفت.

26 خرداد 1400

سرعت اندروید 12 همه را شگفت زده خواهد نمود

بر کسی پوشیده نیست که سیستم عامل اندروید به کند شدن با گذشت زمان معروف است. حتی اگر اینچنین هم نباشد، در مقایسه با سیستم عامل رقیب یعنی iOS از لحاظ سرعت تا حدودی پایین تر واقع شده است. خصوصا بعد از چند سال استفاده. البته این مسائل وقتی از گوشی های بالارده...

23 خرداد 1400

فرق یونجه و شبدر در چیست؟

خبرنگاران | سرویس گیاهان و حیوانات - برخی از افراد مصرف گیاهان دارویی را برای درمان بیماری ها به داروهای شیمیایی ترجیح می دهند. یونجه و شبدر از جمله گیاهانی هستند که به دلیل شباهت ظاهری با یکدیگر، معمولا با هم اشتباه گرفته می شوند. شاید برای بسیاری از...

10 خرداد 1400

کلاس جامع آنلاین در بستر ابری یک کلاس

رایانش ابری (Cloud Computing) از اصطلاحات فناورانه ای است که این روزها زیاد به گوش می رسد؛ رایانش ابری به این معناست که منبع یک نرم افزار، داده های آن و همین طور پردازش های مربوط به آن را به یک فضای بیرونی منتقل کنیم.

24 اردیبهشت 1400

برندگان شب اول جوایز بفتا 2021 مشخص شد؛ عملکرد خوب بلک باتم ما رینی

مراسم بفتای امسال با ساختاری متفاوت نسبت به همیشه در دو شب برگزار خواهد شد و حالا برندگان شب اول جوایز بفتا 2021 مشخص شده اند.

17 اردیبهشت 1400

گلشنی: رابطه به مراتب بیشتر از ضابطه در سیستم آموزشی کشور وجود دارد ، لزوم نظارت دقیق بر فرآیند جذب دانشجویان دکتری

عضو هیئت علمی دانشگاه شریف گفت: فرآیند جذب دانشجویان دکتری در کشور باید یک اصلاح اساسی شود؛ زیرا هم تعداد متقاضیان از حد معقول بیشتر است و هم در این سیستم افراد شایسته بسیار سخت می توانند وارد این مقطع شوند.

16 اردیبهشت 1400

واکنش پرسپولیس به مذاکره با مغانلو و قرض دریافت پول برای بودیمیر

به گزارش خبرنگاران، ابراهیم شکوری امروز سه شنبه در مراسم رونمایی از تندیس 6 قهرمان ورزشی حضور داشت و در انتها مراسم به سئوالات خبرنگاران پاسخ داد.

23 اسفند 1399

تابش گرمایی (انتقال گرما به وسیله تابش) چیست؟

تابش گرمایی نوعی انتقال گرما به وسیله تابش امواج الکتورمغناطیسی است. انتقال گرما به سه صورت رسانش، همرفت و تابشی صورت می گیرد. بنابراین تابش گرمایی (به انگلیسی: Thermal radiation) تنها یکی از سه روش انتقال گرماست.

22 اسفند 1399

دلایل پایین بودن کراتینین خون چیست؟

هر مسئله ای در بدن، نشانه هایی از خو به جا می گذارد. یکی از این نشانه ها سطح مواد آزاد شده در خون است. پایین بودن کراتینین خون یکی از نگرانی های افرادی است که آزمایش خون داده و نمی دانند آیا پایین بودن سطح کراتین خون نشانه یک مشکل است یا خیر؟...

21 اسفند 1399

انشاهای جالب در مورد سفرنامه

انشا در مورد سفرنامه از موضوعات انشای سال یازدهم متوسطه است. برای نوشته انشای زیبا درباره سفرنامه خوب است به انواع سفرنامه، چگونگی سفرنامه نوشتن، انشا سفرنامه به شمال، مشهد، شیراز و... اشاره کنید. انشای شما باید مقدمه، بدنه اصلی و نتیجه گیری...

20 اسفند 1399

سویق چیست و چه خواصی دارد؟

سویق یکی از خوراکی های مفید در طب سنتی است که از آن به عنوان غذا و دارو استفاده می گردد. این ماده مغذی از تفت دادن آرد دانه هایی مانند گندم، جو، برنج، عدس و ماش تهیه می گردد.

19 اسفند 1399

قادری: طرحبازنشستگی پیش از موعد با اصل 75 قانون اساسی مغایرت دارد

تهران (پانا) - طرح بازنشستگی پیش از موعد در حالی در مجلس توسط نمایندگان مطرح شد که تا به امروز بار اقتصادی آن برای دولت تعیین نشده و به گفته موافقان این طرح، جوانگرایی و استفاده از نیروی کار جوان در بدنه دولت از مزیت های این طرح محسوب می گردد.

25 بهمن 1399

کاشت گیاه آکواریومی چگونه است؟

کاشت گیاه آکواریومی به دو روش کاشت در گلدان و کاشت در داخل آکواریوم انجام میگیرد. گیاهان آکواریومی به همان آب و دمایی احتیاج دارند که ماهیان زینتی احتیاج دارند.

7 بهمن 1399

فال روزانه شنبه 29 مهر 1396

فال روزانه شنبه 29 مهر 1396، فال امروز، فال روز تولد، فال متولدین مهر، فال متولدین آبان، فال متولدین آذر، فال متولدین دی، فال متولدین بهمن

1 بهمن 1399

افترا زدن به افراد چه مجازاتی در پی دارد؟

جرم افترا در صورتی رخ خواهد داد که فرد حتما به یک جرم منسوب گشته و فرد مرتکب قادر به اثبات این جرم نباشد.

27 آذر 1399

واحد پول هند چیست؟

واحد پول هند روپیه (Rupee) است که در بازارهای جهانی با نماد IRN شناخته می گردد. واحد کوچکتر از روپیه پیسه است و هر 100 پیسه برابر 1 روپیه است.

26 آذر 1399

برزخ کرونا تاب پرستاران را گرفته است

برزخ کرونا تاب پرستاران را گرفته است، دفتر این روز های زندگی آن ها از خاطراتی پر شده که رنگ وروی غم دارد و سال ها از گوشه ذهن شان پاک نخواهد شد.

22 آذر 1399

مرغ سبز چیست؟ (فواید مصرف مرغ سبز)

مرغ سبز مرغی است که بدون دریافت هیچ گونه آنتی بیوتیکی پرورش می یابد و به مراتب مصرف آن از مرغ معمولی مفید تر است. مرغ سبز طعم بهتری هم دارد.

8 آذر 1399

این مجسمه ها زیبنده شهرهای ایران نیستند

ایرنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، این مجسمه ها زیبنده شهرهای ایران نیستند.

18 آبان 1399

مرسدس-ای ام جی GT 63 S برابوس، وحشی ترین چهار درب بازار است؟!

گرچه در روزگار کنونی می توانید نسخه های استاندارد مرسدس-ای ام جی با شتاب مشابه تسلا مدل S. را بخرید، اما همه می دانیم که پرفورمنس محصولات تنها به زمان شتاب صفر تا 96 کیلومتر در ساعت یا زمان عبور از 400 متر محدود نمی شود.

14 آبان 1399
تعداد: (34)