تکلیف تعرفه های اینترنت معلوم شد

به گزارش مجله فوتبال دوستان، تهران (پانا) - وزیر ارتباطات با بیان این که قیمت اینترنت امسال به هیچ وجه افزایش پیدا نمی کند گفت 5G در داخل کشور نیاز به سرمایه گذاری و بومی سازی بسیاری از محصولات دارد ولی درنهایت حرکت به سمت 5G شروع شده است.

تکلیف تعرفه های اینترنت معلوم شد

به گزارش تسنیم، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در جریان بازدید از بیست و دومین نمایشگاه بین المللی مخابرات ، فناوری اطلاعات و راه حل های نو آورانه (تلکام1400) درخصوص اصلاح تعرفه ها گفت: اصلاح تعرفه ها درمسیر تصویب است اما هنوز به تصویب نهایی نرسیده است ولی حتما و قطعا دوستان باید اقدامات لازم را در جهت راه اندازی حداقل سالی یک میلیون پورت فیبر نوری در کشور را دنبال کنند. یعنی در نقاطی که دسترسی ارتباطی وجود ندارد، فیبر نوری در آنجا راه اندازی شود و این جزء الزاماتی است که دوستان به آن وعده دادند.

وی در ادامه در خصوص حمایت از تولید ملی اضافه کرد: بهترین حمایت از تولید داخل این است که بازارسازی برای آنها بوجود بیاوریم تا تولیدکنندگان بتوانند محصولات خود را در داخل کشور به فروش برسانند در قبال آن باید آنها کیفیت محصولات خود را افزایش دهند تا توانایی رقابت داشته باشند. از آنطرف ما درحال هماهنگی برای پیش بردن سیاست های اپراتورها و فعالین این حوزه به سمت حمایت از تولید داخل هستیم.

وی اضافه کرد: درحال حاضر در داخل کشور ظرفیت های بسیار مناسبی در حوزه فناوری ارتباطات وجود دارد و ما باید از این ظرفیت بدرستی استفاده کنیم.

زارع پور درخصوص توسعه نسل پنج سرعت اینترنت در داخل کشور گفت: 5G در داخل کشور نیاز به سرمایه گذاری و بومی سازی بسیاری از محصولات دارد ولی درنهایت حرکت به سمت 5G شروع شده است.

وزیرارتباطات در خصوص افزایش تعرفه های اینترنت معتقد است تا کنون تعرفه های اینترنت به هیچ عنوان افزایش پیدا نکرده است و قیمت اینترنت امسال به هیچ وجه افزایش پیدا نمیکند.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 اسفند 1400 بروزرسانی: 20 اسفند 1400 گردآورنده: footballgahan15.ir شناسه مطلب: 1925

به "تکلیف تعرفه های اینترنت معلوم شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکلیف تعرفه های اینترنت معلوم شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید